Fantasztikus lények

"A vég csak egy új kezdet eljövetelének a szülőatyja"

Sárkányfajok

 

 

Tűzsárkány:

  Nem a legnagyobb sárkány. A kifejlett példányok 15 – 16 méteresek, de nem ritka a 20 méteres is. Persze a legöregebbek hatalmasra is megnőhetnek. Többnyire tűzfújásuk van, de tanulhatnak különböző mágiákat is. Ők őrzik a Sárkányok kincseit. Ha egy ember kivívja magának egy tűzsárkány tiszteletét, akkor nem kell félni a fajtársaitól és még a sárkány néhány útjára el is kísérheti.
  Elég elterjedt faj. Sok helyen előfordulnak, főleg vulkánok közelében és mély hasadékokban, ahol állandó a magas hőmérséklet. Amikor meglátja áldozatát, nem csak teste lángol, szeme is izzani kezd.
  Sok helyen a szabadság szimbóluma. Ő az ég ura. Vad, kegyetlen, szabad, mégis gyönyörű. Lényegében egész testük lángol. Repülés közben nem lehet mást látni belőlük az égen, csak egy lángcsóvát. Hihetetlenül gyorsan repülnek.
  Egyedül a hidegtől félnek. Amint a testhőmérsékletük 100 fok alá csökken, legyengülnek és repülésképtelenné válnak. Ez azért van, mert a testükben folyó vér nem kering olyan gyorsan a hidegben. Ezért téli álmot is alszanak.
  Táplálékuk elég változatos (ahány sárkány, annyi féle étrend). Azt eszik, amit éppen talál rejtekhelye közelében. A hidegtől való félelme ellenére gyakran kimerészkedik a hegyekből. Ekkor repülés közben a földről nézve, éjszaka csak egy üstökösnek nézik.
  Érdekes módon bírják a vizet, mert a testüket borító lángok a hőt a sárkány testéből nyerik. Amint kialszik az utolsó lángnyelv is, a sárkány meghal.

 

 

Víz sárkány:

A vízben élnek, de persze feljönnek a felszínre levegőért, mivel tüdejük van. Mindhárom óceánban megtalálhatók, és a nagyobb tengerekben.
  Nagyobb halakkal, cápákkal és tengeri emlősökkel táplálkoznak. Tüzet fújni természetesen nem tudnak, de képesek a jégleheletre, mai megfagyasztja az ellenséget, vagy a zsákmányt. Ez a faj igen mázlista, mert nincsenek ellenségeik, mivel rajtuk kívül egy sárkány sem merészkedik a víz alá, csak egymással viaskodnak.
  Rendkívül gyorsan úsznak és képesek a víz varázslatokra. Viszonylag sokáig élnek, ezért hatalmasra is megnőhetnek. Lábfejük megnagyobbodott, ujjaik hosszabbak lettek, amik között úszóhártya feszül. Némelyik vízsárkány fajnak van szárnya, némelyiknek nincs. A szárnyas példányok ezekkel segítik magukat az úszásban. A szárnyatlan példányoknak sokkalta izmosabb a farka, amivel kígyózó mozgással hajtják magukat, és lábaik is kicsit izmosabbak.
  Van olyan faj is, aminek nincsen lába. Ezeket inkább tengeri kígyóknak szokták hívni, de kétségtelen, hogy a sárkányok családjába tartoznak. Ezek a példányok, tényleg hatalmasra is megnőhetnek, amint azt a tengerész legendákból tudjuk. Például egy fórumban, egy fiatal gyerek azt írta, hogy nagyapja egyszer látott egy példányt, ami becslése szerint 144 méter lehetett.

 

 

Földsárkány:

 

  Ez a bolygónkon található leggyakoribb sárkányfaj. Termetük igen nagy, általában 32 – 40 méter hosszúak, és a szárnyuk fesztávolsága eléri a 40 métert is. Színük rendszerint zöldes barna, de pikkelyeik a citromsárgától a smaragdzöldig minden színben pompáznak.
  Vannak olyan példányok, amik tüzet tudnak fújni, de ez messze nem olyan erőteljes, mint a tűzsárkányoké. Viszont képesek a föld, levegő és víz varázslatokra.
  Akár 300 évig is élhetnek, de ez sajnos nem túl gyakori. Ha eléri a felnőtt kort, vagyis a századik életévét, képes lesz beszélni, írni és olvasni. A nőstény csak ötvenévente rakhat tojást, átlagban 8 – 13 darabot, amik kicsivel nagyobbak, mint a strucctojás, de sokkal keményebbek, kissé szürkés zöldek és nagyon forrók (az anyának muszáj naponta néhány lángot rájuk fújnia, ha nem akarja, hogy kicsinyei meghaljanak).
  Nagyobb emlősökkel (disznó, szarvasmarha, szarvas) táplálkozik. Ha viszont éhezik és le van gyengülve, muszáj kisebb zsákmányt elejtenie, mint például kutyát - vagy embert. Szereti a nagy kiterjedésű, hegységekben gazdag erdőket, ahol méretének megfelelő barlang is van.

 

Aranysárkány:

 

  Igen intelligensek és jártasak a fehér mágiában, de a fekete mágián kívül mindegyiket ismerik, ők a sárkányok mágusai. Nem túl erősek, inkább mágiával harcolnak. Legnagyobb ellenségeik a feketesárkányok.
  Méretük igen változó. Nagyon ritkán óriásira is megnőhetnek, de a nagyobb egyedeket megölik a feketesárkányok. Sokáig élnek, tovább, mint bármelyik sárkányfaj, kivéve a szellem – és csontsárkányokat.
  Pikkelyei arany vagy sárgásbarna színűek. Fogai és karmai nem fejlettek, mivel mágiával harcol. Szinte minden kontinentális éghajlatú vidéken megtalálható. Táplálékát szintén mágiával fogja el. Nem rejtőzködik túl jól, mert túl feltűnő színű.
  Fészkét tisztásokra, erős fák közé rakja. Visszahúzódó faj, kerüli az emberekkel való összetűzést. Pikkelyei átlagos vastagságúak. Tojásai nagyobbak, mint egy strucctojás, és aranyszínűek.

 

Jég - vagy hósárkány:

A sarkokon élnek, a jég birodalmában. 12 méter hosszúak, 4,5 – 5méter magasak, és 22 – 23 méteres a szárnyfesztávolságuk. Képesek a jég, a víz és a levegő varázslatokra. Tűzfújás helyett a vízsárkányokéhoz hasonló jég leheletük van. Cetfélékkel és nagyobb emlősökkel táplálkoznak. Gyakran elraktározzák az élelmet, de ha elfogy a táplálék, akkor kénytelenek délre menni a melegebb éghajlatokra, hogy élelmet találjanak. Ezek a sárkányok igen szelídek. Rendszerint kisebb csoportokat alkotnak, hogy könnyebb legyen a túlélés. Az évezredek múlásával pikkelyeik fehérebbek és keményebbek lettek. A farkuk végén lévő nyílszerű kemény tüske (ami minden sárkányfajnál megtalálható) pedig irtózatosan kemény jégdarab. 3 – 4 tojása lehet egy nősténynek életében, amit mindig elás a mély hóban. Mindig visszatér a fészekhez, hogy megnézze nem e törtek össze a tojások, vagy a kicsik élnek e még.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 1
Heti: 5
Havi: 4
Össz.: 12 628

Látogatottság növelés
Oldal: Sárkányfajok
Fantasztikus lények - © 2008 - 2024 - fantasztikuslenyek.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »